Цікавинки


   ПРИСЛІВ'Я ТА ПРИКАЗКИ  ПРО ТВАРИН

Всякої тварі по парі.

І тварина розумна, дарма, що не говорить.


Вовка боятися - в ліс не ходити.

Волом зайця не здоженеш.  

Горобець маленький, а сердечко має.  

Гусак свині не товариш.  

Дивиться, як баран на нові ворота.  

Жди, коли рак свисне.  

Знай, коза, своє стійло.  

Кожен кулик своє болото хвалить.  

Коня кують, а жаба ногу підставляє.  

Крутиться, як білка в колесі.  

На те щука в морі, щоб карась не дрімав.  

Не страши кота салом.  

Одна ластівка весни не робить.  

Сова хоч би літала під небеса, то соколом не буде.  

Сорока на хвості принесла.  

Телят боїться, а воли краде,  

Тремтить, як миша перед котом.

Цікавинки про тварин



У слонів відмінна пам'ять. Мозок слонів - найбільший серед ссавців, його вага складає близько 5 кілограмів. Хоча заміряти інтелект у тварин дуже складно (це важко зробити і у людей), проте співвідношення маси мозку і тіла наближається до аналогічного показника в шимпанзе, що свідчить про високі розумові здібності. Принаймні, останні дослідження доводять відмінну пам'ять у цих гігантів.

Взимку для бобрів в добі - 29 годин. Коли настає зима, бобри стають справжніми «домосідами», адже вони зовсім не виходять зі своїх темних нір, що складаються з мулу і дерева. У теплу пору року ці нічні тварини виходять з житла із заходом сонця, а приходять зі світанком. Проте в темних норах взимку у бобрів збивається добовий режим, і для них в добі «вміщається» 29 годин.


Папуги не лише наслідують звукам. Існує думка, згідно якій папуга, що «говорить», просто відтворює почутий набір звуків. Проте, тридцятирічне вивчення такої здатності наших пернатих друзів показує зворотне. Виявляється, папуги можуть вирішувати прості лінгвістичні завдання на рівні 4-6 річних дітей, і навіть комбінувати завчені слова в нові одиниці.

Як птахи орієнтуються в польоті? Я думаю, багатьом цікаво, як же птахам вдається без карт пролітати тисячі кілометрів і безпомилково потрапляти в призначений пункт. Виявляється, для орієнтації птахи використовують «вбудовані» матір'ю-природою феромагніти, за допомогою яких вони орієнтуються по магнітних полях планети. Крім того голуби, наприклад, здатні запам'ятовувати прикметні особливості на землі, по яких і орієнтуються.





Комментариев нет:

Отправить комментарий